Historia i czas wolny

 
Uzdrowisko Bad Flinsberg (polski: Świeradów-Zdrój)  jest położone w trójkącie granicznym Niemcy-Czechy-Polska, tylko 50 km od granicy z Niemcami i 10 km od Czech. Leży na terenie pięknych krajobrazowo Gór Izerskich, na wysokości 450-700 m n.p.m.  Jest otoczone ze wszystkich stron szczytami. Najwyższy z nich to Heufuder (polski: Stóg Izerski), który ma 1108 m n.p.m. Prowadzi nań kolej gondolowa, skąd, z okolic schroniska, zbudowanego w 1924 roku, rozpościera się oszałamiający widok na Dolny Śląsk

 

Pierwsze wzmianki o wodach leczniczych Bad Flinsberg pochodzą z XVI wieku a uzdrowisko stało się popularne od wieku XVIII-go. Słynie z naturalnych środków leczniczych. Stare hasło uzdrowiska to: Radium - Mineral - Moor.  Wszystkie te środki lecznicze są nadal stosowane. Woda mineralna jest bogata w magnez i wapń.  Kuracja radonowa jest stosowana w Świeradowie w trzech formach:  kąpieli, inhalacji i kuracji pitnych.

 


Świeradów-Zdrój jest atrakcyjny dla osób lubiących aktywny wypoczynek i zwiedzanie, na których czekają:
-  zimą  narciarskie trasy zjazdowe i biegowe,( zdjęcie z gondolą)
 -  latem około 300 km ścieżek rowerowych, m.in. trasy single-track,
 -  górskie trasy piesze w Górach Izerskich i Karkonoszach z najwyższą górą Śnieżką

 


-  najwyższa w Polsce wieża widokowa Sky-Walk, oferująca spacer w chmurach o długości 850 m.


 

 
 Dla naszych gości mamy bezpłatną wypożyczalnię rowerów górskich, nart biegowych i zjazdowych wraz z butami.

Można również wybrać się na zwiedzanie niedalekich malowniczych  miejscowości z wieloma ciekawymi zabytkami:
 - w Polsce np. Hirschberg (polski:Jelenia Góra), Cieplice (Teplitz),  Krummhuebel (polski: Karpacz) i Schreiberau (polski: Szklarska Poręba),
 - a także czeskich: Friedland  in Boehmen (czeski Frydlant) , Reichenberg (czeski: Liberec) a nawet oddalonej o 150 km Prag (czeski:  Praha).
Przede wszystkim sam Bad Flinsberg wart jest zwiedzenia, gdyż zabudowany jest w przeważającej części XIX-XX wiecznymi willami i pensjonatami berlińskich przedsiębiorców a Dom Zdrojowy ma unikalną, XIX-wieczną halę spacerową wykonaną z drewna modrzewiowego. 
Witaj!
Masz pytania?
Wyślij formularz
Zamów kontakt
Zostaw swój e-mail lub numer telefonu
Używamy Cookies