KINEZYTERAPIA

 

   Kinezyterapia indywidualna

Jest to opracowana przez norweskich terapeutów wraz ze specjalistami z innych krajów  na początku  XXI wieku metoda terapii stosowana na urządzeniu Redcord. Teoretyczna podstawa metody Neurac wiąże się z generowaniem prawidłowych wzorców motorycznych oraz założeniem, że większość dysfunkcji narządów ruchu jest wywołana poprzez zaburzenie działania mechanizmów, które łączą pracę lokalnych i globalnych grup mięśniowych.

Cele terapii:
wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni
poprawa równowagi, koordynacji i stabilności
przywracanie prawidłowej funkcji ruchowej
odbudowa wzorców ruchowych w środowisku wolnym od bólu,
zmiany w systemie kontroli nerwowo-mięśniowej.  

 

             
 


 Ćwiczenia w basenie

Ćwiczenia w wodzie są najefektywniejszą formą ruchu(w wodzie ciało waży 8 razy mniej). Podczas ćwiczeń odciążony jest układ kostno-stawowy co umożliwia efektywny trening u osób mających problemy z kręgosłupem i stawami. Aerobik wodny pozwala wzmocnić mięśnie, poprawia stabilność i koordynację ruchową, zmniejsza obrzęki, usprawnia układ krążenia i oddechowy oraz zmniejsza nadwagę.

 Rehabilitacja stawu skokowego i kolanowego


 
Rehabilitacja prowadzona przy pomocy urządzenia AVIOR mająca na celu przywrócenie sprawności ruchowych i ponowne wyćwiczenie  wszystkich przylegających do stawu tkanek (mięśni, ścięgien i wiązadeł). Urządzenie wykorzystuje nie używane do tej pory w terapii urazów stanu kolanowego elementy wibracji. Podczas rehabilitacji są wykorzystywane ćwiczenia bierne, czynne, czynne oporowe i funkcjonalne.

  Moon Walker


 
Wielofunkcyjne urządzenie do treningu Nordic Walking w wodzie, które zostało opatentowane przez włoską firmę Aquatix. Ćwiczenia odbywają się w basenie rehabilitacyjnym.
- umożliwia jednoczesny trening nóg i ramion
- stabilizuje ruch górnych części ciała,
- dzięki  regulowanemu przedniemu  systemowi  oporu umożliwia pracę tylko wybranych partii ciała, np. tylko nóg i ramion.

                                                                                                                                             
Witaj!
Masz pytania?
Wyślij formularz
Zamów kontakt
Zostaw swój e-mail lub numer telefonu
Używamy Cookies