Obiekt

  Budynek hotelu Sudetia jest stylowy i ma tez swój niepowtarzalny, indywidualny charakter. Nawiązuje do architektury ekskluzywnych pensjonatów wybudowanych w Świeradowie-Zdroju (dawny Bad Flinsberg) na początku dwudziestego stulecia, które zapewniały śmietance towarzyskiej Berlina i Wrocławia komfortowy wypoczynek w tym uzdrowisku. Posiada bardzo wygodne pokoje oraz własną restaurację i część rehabilitacyjną dogodnie powiązaną wewnętrznie z częścią hotelową. Wyposażenie funkcjonalne i techniczne umożliwia organizowanie szkoleń i konferencji.
Budynek zaprojektował wrocławski architekt Wojciech Jarząbek, przedstawiciel nurtu postmodernistycznego. W uznaniu za poszukiwanie oryginalnych środków wyrazu projektantowi hotelu przyznano w tym roku Honorową Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich oddziału dolnośląskiego.

    Hotel jest pięknie położony na stoku i otwiera się na otaczający krajobraz zapewniając atrakcyjne widoki ze wszystkich pomieszczeń indywidualnych i ogólnodostępnych. Znajduje się 150 metrów od Domu Zdrojowego, a przy tym jest ukryty w bocznej uliczce co zapewnia mu kameralność.
 
    Budynek został wkomponowany w teren z wykorzystaniem walorów jego pochylenia i bez naruszenia naturalnej tektoniki. Zewnętrzna przestrzeń rekreacyjna ma wiele kameralnych zakątków na zagospodarowanej tarasowo i bogato urozmaiconej zielenią działce.
   Wystrój zewnętrzny ma cechy regionalne, charakterystyczne dla górskiego uzdrowiska. Użyte materiały jak drewno i kamień oraz zharmonizowana z nimi kolorystyka stwarzają przyjazny, relaksujący klimat dla wypoczynku. Sposób użycia materiałów, detale architektoniczne oraz ukształtowanie mansardowego pokrytego ciemno brązową dachówką, ceramicznego dachu są bardzo indywidualne i nie spotykane gdzie indziej. Impresyjnie nawiązuje do takich tradycyjnych cech miejscowych budynków jak „mur pruski” i bogate zwieńczenia więźby dachowej, pod mocno nadwieszonymi okapami.

   Hotel został w całości przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Poszczególne piętra połączone są windą z obszerną kabiną dostosowaną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.Hotel Sudetia położony jest na obrzeżach Parku Zdrojowego. Spokojna okolica, otoczenie gór i pachnących żywicą świerkowych lasów w połączeniu z niewielką odległością od centrum kurortu czynią nasz hotel idealnym miejscem do wypoczynku i poznania uroków Świeradowa-Zdroju. Sudetia posiada 30 nowocześnie urządzonych i komfortowych pokoi, w tym 4 apartamenty. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, jedno podwójne lub dwa pojedyncze łózka z wygodnymi materacami z warstwą lateksu, biurko do pracy, TV satelitarną,telefon, bezpłatny szybki Internet Wi-Fi oraz LAN. Wszystkie łazienki z kabiną prysznicową wyposażone są w ogrzewanie podłogowe, podgrzewacz do ręczników oraz suszarkę do włosów. Dodatkowo pokoje posiadają balkony z zestawem mebli ogrodowych.
W okolicy Hotelu Sudetia znajduje się również mnóstwo atrakcyjnych tras rowerowych (o łącznej długości ponad 200 km, w tym 80 km tras typu Single Track) zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie granicy. Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił na płaskowyżu izerskim, wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kolei gondolowej na Stóg Izerski, za pomocą której można przewozić również rowery. W naszej restauracji oferujemy bogactwo smaków i aromatów. Zaaranżowana w eleganckich i
przestronnych wnętrzach restauracja hotelowa pozwala znaleźć potrawy spełniające rożne oczekiwania. Na życzenie oferujmy gościom kuchnię fit, wegetariańską oraz diety.
Dla swoich gości Hotel Sudetia posiada bezpłatną wypożyczalnię sprzętu sportowego. W sezonie letnim wypożyczamy: kijki do Nordic Walking, rowery Jamis Exile Sport oraz Jamis Trail X1. Natomiast w sezonie zimowym nasi goście mogą bezpłatnie wypożyczyć narty zjazdowe i biegowe oraz buty narciarskie renomowanych producentów
Witaj!
Masz pytania?
Wyślij formularz
Zamów kontakt
Zostaw swój e-mail lub numer telefonu
Używamy Cookies