AKTUALNOŚCI

III SEMINARIUM ŚLĄSKIEŚląsk bez granic, czyli świadomość własnej tożsamości

W czerwcu 2019 odbyła się w hotelu Sudetia trzecia edycja świeradowskiego seminarium, które tym razem poświęcone było tożsamości Ślązaków. Ośmioro pasjonatów z Polski, Niemiec, Austrii i Czech i zaangażowanych osób w badanie tożsamości Ślązaków prezentowało uczestnikom seminarium różne oblicza Śląska jako ojczyzny, platformy do pojednania i kolebki tożsamości związanej z wartościami, krajobrazem i materialnymi i niematerialnymi elementami cechującymi ten region. Idea seminarium została urzeczywistniona w roku 2017, gdy impulsem i tłem do spotkania wielu zainteresowanych tematyką śląską był jubileusz 500 lat Reformacji. Podobnie, jak wtedy, jednym z gości honorowych był Biskup senior Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce Ryszard Bogusz. Specjalny reportaż poświęcony seminarium przygotowała w tym roku niemiecka rozgłośnia Deutschlandradio. W swoich wystąpieniach mówcy często nawiązywali do protestanckiego dziedzictwa Śląska oraz podawali przykłady istnienia, budowania i konstruowania tożsamości wszystkich, którzy mają szczególny związek z śląskością.

To, co przez lata nie było mile widziane, czyli poczucie odrębności regionalnej na Śląsku stało się rzeczywistością. Przykłady na to przedstawiali wszyscy mówcy. Szczególnie dobitnie aspekt autopostrzegania na Śląsku Cieszyńskiem przedstawił Jan Puczek z Cisownicy. Inni mówcy, jak Borys Höller z Wiednia i jeden z gospodarzy Arkadiusz Lisowski, analizowali aspekty ciągle odnawiającego, można rzec „reformującego” się obrazu nas samych i pracy nad doskonaleniem jednostkowych zaangażowań w życie lokalnych społeczności.

Jednym z punktów programu seminarium była wycieczka krajoznawczo-historyczna na Śląskie Górne Łużyce, która prowadziła od Bogatyni do Budziszyna i zakończyła się w przyjemnej atmosferze w Görlitz. Uczestnicy ekskursji obejrzeli m. in. kościół symultaniczny w Budziszynie oraz dowiedzieli się o współpracy Diecezji Wrocławskiej KEA z Okręgiem Kościelnym w Görlitz.

Uczestnicy mają nadzieję, że różnorodność w naszych społeczeństwach przejawiać się nie będzie już jako zagrożenie, a będzie postrzegana jako ubogacenie i inspiracja dla mieszkańców i potomnych.

 
Zapraszamy do przeczytania oraz wysłuchania relacji w niemieckim radiu:

https://www.deutschlandfunk.de/traditionsbewusstsein-schlesien-ohne-grenzen.1773.de.html?dram%3Aarticle_id=451638&fbclid=IwAR14hjuRcH0ac6JgHb9Zzy1O875CpNV8Y8ZupdpnPjH7mQxVfIUFNvSCuxw

NOWOŚĆ!!

CRYOLIFT – NATURALNY LIFTING

   Krioterapia to zabieg wykorzystujący działanie ujemnych temperatur. Przeprowadzany jest za pomocą najnowocześniejszego aparatu z sondą, która uwalnia zimno o temperaturze

od -10 do -18C. Podczas zabiegu dochodzi do skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych co prowadzi do pobudzenia mikrokrążenia oraz dotlenienia komórek skóry. Zimno uwalniane jest stopniowo przez co zabieg jest bardzo przyjemny.
 
   Głównym celem zabiegu jest podniesienie owalu twarzy, napięcie skóry oraz modelowanie i zmniejszenie obrzęków w okolicy oczu.
   Skóra staje się gładka, jędrna, elastyczna oraz pełna blasku.
Jest to tzw., zabieg bankietowy - efekt jest widoczny po jednym zabiegu.

   W skład zabiegu wchodzą poszczególne etapy: demakijaż – złuszczanie – koncentrat aktywny o ukierunkowanym działaniu + cryolift – maska – krem pielęgnacyjny.

    Zabieg wykonywany jest na kosmetykach francuskiej firmy – FILORGA, a preparaty dobierane są indywidualnie do rodzaju i potrzeb skóry. Procedura zabiegowa może dotyczyć zarówno okolicy twarzy jak i ciała – brzucha, ud i ramion. Ujędrnia wewnętrzną część ramion i zwiotczałą skórę brzucha, wspomaga również leczenie rozstępów.

  
Składniki zawarte w preparatach marki FILORGA:
 • NCTF - kompleks witamin A, B, C, E, K wzbogacony minerałami i aminokwasami
 • Kwas hialuronowy – „eliksir młodości” nawilża i ujędrnia skórę
 • Elastyna - kompleks biologiczny napinający skórę na bazie czystej elastyny
 • Kolagen - preparat silnie nawilżający skórę
 • Kompleks olejków oraz ekstrakty roślinne
Efekty po zabiegu:
 • ujędrniona i odżywiona skóra twarzy, szyi i dekoltu
 • podniesione policzki
 • jędrna, elastyczna skóra okolicy oczu
 • zdrowy koloryt skóry
 • głębokie nawilżenie
 • mniej widoczne oznaki starzenia
 • ujędrniona skóra brzucha, ud, ramion
Zabieg trwa ok. 60 min.
Cena: twarz - 220,- zł
twarz + szyja - 260,- zł
twarz + szyja + dekolt - 290,- zł
ramiona lub brzuch lub uda - 160,- zł
EFEKTY WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU!

Polecane pakiety

Zobacz wszystkie pakiety
Witaj!
Masz pytania?
Wyślij formularz
Zamów kontakt
Zostaw swój e-mail lub numer telefonu
Używamy Cookies