DE EN PL
Sudetia Hotel
Wirtualny Spacer

Budynek hotelu Sudetia jest stylowy i ma tez swój niepowtarzalny, indywidualny charakter. Nawiązuje do architektury ekskluzywnych pensjonatów wybudowanych w Świeradowie-Zdroju (dawny Bad Flinsberg) na początku dwudziestego stulecia, które zapewniały śmietance towarzyskiej Berlina i Wrocławia komfortowy wypoczynek w tym uzdrowisku. Posiada bardzo wygodne pokoje oraz własną restaurację i część rehabilitacyjną dogodnie powiązaną wewnętrznie z częścią hotelową. Wyposażenie funkcjonalne i techniczne umożliwia organizowanie szkoleń i konferencji.
Budynek zaprojektował wrocławski architekt Wojciech Jarząbek, przedstawiciel nurtu postmodernistycznego. W uznaniu za poszukiwanie oryginalnych środków wyrazu projektantowi hotelu przyznano w tym roku Honorową Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich oddziału dolnośląskiego.

Hotel jest pięknie położony na stoku i otwiera się na otaczający krajobraz zapewniając atrakcyjne widoki ze wszystkich pomieszczeń indywidualnych i ogólnodostępnych. Znajduje się 90 metrów od Domu Zdrojowego, a przy tym jest ukryty w bocznej uliczce co zapewnia mu kameralność.Budynek został wkomponowany w teren z wykorzystaniem walorów jego pochylenia i bez naruszenia bogatej, naturalnej tektoniki. Zewnętrzna przestrzeń rekreacyjna ma wiele kameralnych zakątków na zagospodarowanej tarasowo i bogato urozmaiconej zielenią działce.
Wystrój zewnętrzny ma cechy regionalne, charakterystyczne dla górskiego uzdrowiska. Użyte materiały jak drewno i kamień oraz zharmonizowana z nimi kolorystyka stwarzają przyjazny, relaksujący klimat dla wypoczynku. Sposób użycia materiałów, detale architektoniczne oraz ukształtowanie mansardowego pokrytego ciemno brązową dachówką, ceramicznego dachu są bardzo indywidualne i nie spotykane gdzie indziej. Impresyjnie nawiązuje do takich tradycyjnych cech miejscowych budynków jak „mur pruski” i bogate zwieńczenia więźby dachowej, pod mocno nadwieszonymi okapami.

Hotel został w całości przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wszystkie poziomy użytkowe i pomieszczenia połączone są dźwigiem z obszerną kabiną dostosowaną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Sudetia Hotel Świeradów-Zdrój, Zielona 6 +48 75 783 51 26 recepcja@hotelsudetia.pl
UE

[ ZAMKNIJ, OK ]

Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.