DE EN PL
Sudetia Hotel
Wirtualny Spacer

I. Kinezyterapia – gimastyka lecznica

I. 1 Terapia manulana  ortopedyczna, funkcjonalna osteopatia. Poleaga na pracy bezpośredniej pracy terapeuty z pacjentem. Indywidualna formuła ćwiczeń pozwala skracać czas leczenia i może służyć jako substytut kuracji farmakologicznej. Przywracana jest sprawność fizyczna pacjenta poprzez wyleczenie kontuzji stawów obwodowych, mięśni, przeciążeniowych dolegliwości bólowych (np. kręgosłupa) oraz zwyrodnienia stawu barkowego.  

I.2 Kinezyterapia indywidualna.
Jest to opracowana przez norweskich terapeutów wraz ze specjalistami z innych krajów  na początku  XXI wieku metoda terapii stosowana na urządzeniu Redcord. Teoretyczna podstawa metody Neurac wiąże się z generowaniem prawidłowych wzorców motorycznych oraz założeniem, że większość dysfunkcji narządów ruchu jest wywołana poprzez zaburzenie działania mechanizmów, które łączą pracę lokalnych i globalnych grup mięśniowych.
Cele terapii:
- wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni
- poprawa równowagi, koordynacji i stabilności
- przywracanie prawidłowej funkcji ruchowej
- odbudowa wzorców ruchowych w środowisku wolnym od bólu,
- zmiany w systemie kontroli nerwowo-mięśniowej.  

I. 3-4 Cwiczenia w basenie
Ćwiczenia w wodzie są najzdrowszą formą ruchu. Podczas ćwiczeń odciążony jest układ kostno-stawowy co umożliwia efektywny trening u osób mających problemy z kręgosłupem i stawami. Aerobik wodny pozwala wzmocnić mięśnie, poprawia stabilność i koordynację ruchową, zmniejsza obrzęki, usprawnia układ krążenia i oddechowy oraz zmniejsza nadwagę.I.5 Rehabilitacja stawu skokowego i kolanowego
Rehabilitacja prowadzona przy pomocy urządzenia AVIOR mająca na celu przywrócenie sprawności ruchowych i ponowne wyćwiczenie  wszystkich przylegających do stawu tkanek (mięśni, ścięgien i wiązadeł). Urządzenie wykorzystuje nie używane do tej pory w terapii urazów stanu kolanowego elementy wibracji. Podczas rehabilitacji są wykorzystywane ćwiczenia bierne, czynne, czynne oporowe i funkcjonalne.

I. 6  Moon Walker

Wielofunkcyjne urządzenie do treningu Nordic Walking w wodzie, które zostało opatentowane przez włoską firmę Aquatix. Ćwiczenia odbywają się w basenie rehabilitacyjnym.
- umożliwia jednoczesny trening nóg i ramion
- stabilizuje ruch górnych części ciała,
- dzięki  regulowanemu przedniemu  systemowi  oporu umożliwia pracę tylko wybranych partii ciała, np. tylko nóg i ramion.

I.7 Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne - metoda terapuetyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Została opracowana i spopularyzowana w latach 80. XX. wieku przez Japońćzyka dr Kenzo Kase.

Zastosowanie:

- dotkliwe bóle w dolnej partii pleców,
- wzmacnianie mięśnia czterogłowego uda podczas ćwiczeń izokinetycznych.
- poprawa w zakresie ruchów i bólu przy kontuzjach barku.Sudetia Hotel Świeradów-Zdrój, Zielona 6 +48 75 783 51 26 recepcja@hotelsudetia.pl
UE

[ ZAMKNIJ, OK ]

Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.