DE EN PL
Sudetia Hotel
Wirtualny Spacer

V. Fizykoterpaia

V.1  Magnetoterapia

Polega na leczeniu zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Pod wpływem tego pola jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej. Efekty to  wzmocnienie przemiany materii, szczególnie podczas zachodzących procesów energetycznych i wzmaga wykorzystanie tlenu przez komórkę. Ponadto poprawione ukrwienie w komórce podczas działania pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia potencjału tlenu. Zabiegi w ramach magnetoterapii prowadzone są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu niemieckiej firmy Zimmer.V. 2 Lampa Lumina (Sollux)
Urządzenie jest wyposażone w mikroprocesorowy sterownik z zegarem zabiegowym i regulacją natężenia promieniowania. Promieniowanie podczerwone IR-A powoduje:
- zmniejszenie napięcia mięśni,
- rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie,
- podwyższenie progu odczuwania bólu
- wzmożenie przemiany materii.V.3. Laser wysokoenergetyczny M6
Laser wysokoenergetyczny amerykańskiej firmy ASA Laser przeznaczony jest do prowadzenia terapii MLS. Wyposażony w wielodiodowy aplikator i dwa niezależne kanały terapeutyczne umożliwia efektywną pracę z pacjentem.

Główne wskazania:
- dysfunkcje mięśniowo-kostne (skręcenia, naderwanie więzadeł itp.),
- dysfunkcje stawowe (choroba zwyrodnieniowa stawów biodra, kręgosłupa, kolana, zespół bolesnego barku itp.),
- lumbago, rwa kulszowa, bóle krzyża,
- ból różnego pochodzenia,
- procesy zapalne (zapalenia okołostawowe, zapalenia nadkłykci, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletki itp.),
- obrzęki na skutek zaburzenia krwi, limfy,
- zmiany patologiczne tkanek powierzchniowych różnego pochodzenia (owrzodzenia, żylaki, itp.)V.4. Laser wysokoenergetyczny  Hilt HIRO.3.

Terapia HILT - High Intensity Laser Therapy - terapia laserem wysokoenergetycznym amerykańskiej firmy ASA laser.  Aparat emituje opatentowany kształt fali, która jest przekształcana na impulsy o dużej mocy, do 3 kW (350 mJ).

Cele  Hilterapii:
Stawy - zmniejszenie stanu zapalnego i pobudzenie regeneracji chrząstki stawowej
Układ mięśniowy - szybki efekt przeciwbólowy - już po pierwszym zabiegu
Układ krążenia i limfatyczny - zwiększa się dostarczanie składników odżywczych i absorpcja produktów ubocznych

Główne wskazania:
- głęboko zlokalizowane zmiany w obrębie ścięgien (zmiany ścięgna, pochewki, przyczepu, częściowe uszkodzenie ścięgna),
- uszkodzenia mięśniowe
- obrzęki pourazowe,
- zapalenie kaletki i błony maziowej,
- zmiany kostno-chrzęstne,
- zmiany degeneracyjne chrząstek,
- zapalenie stawów,
- bóle kręgosłupaV.5 Ultradźwięki
To drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 000 Hz. Posiadają  przeciwbólowe i przeciwzapalne właściwości terapeutyczne. Zabiegi robione są na najwyższej jakości sprzęcie niemieckiej firmy Zimmer.

Najczęściej stosowane są aby:
-przyśpieszyc przepływ limfy w naczyniach limfatycznych i zwiększyć proces wchłaniania
-wytworzyć w tkankach ciepła i stanu przekrwienia czynnego
- zmniejszyć napięcia mięśni
- hamować układ współczulny
- zwiększać rozciągliwość  tkanki łącznej w bliznach
-przykurczach, zwłókniałych mięśniach i torebkach stawowych,
- przyśpieszyć gojenie ran tkanek miękkich i kostnych

V.6 Fonoforeza
To zabieg ultradźwiękowy gdzie substancją sprzęgającą jest żel przeciwbólowy lub przeciwzapalny. Jednym z najistotniejszych efektów towarzyszących oddziaływaniu fali drgań na organizm jest wywołane przez nią ciśnienie. Owe wahania ciśnienia są główną składową mechanizmu leczniczego działania ultradźwiękami. Efekt ten nazywa się mikromasażem tkanek. Ponadto ultradźwięki dają efekt cieplny oraz fizykochemiczny. Zabiegi robione są na najwyższej jakości sprzęcie niemieckiej firmy Zimmer.

Działanie bezpośrednie:
-przeciwbólowe
- zmniejszenie napięcia mięśni
-rozszerzenie naczyń krwionośnych
-powstawanie związków aktywnych biologicznie,
- hamowanie procesów zapalnych,
-hamowanie układu współczulnego,
-przyspieszenie wchłaniania tkankowego,
-wyzwalanie substancji histaminopobnych,
-wzmożenie przepuszczalności błon komórkowych,
-pobudzenie przemiany materii i oddychania tkankowego.
 
Wskazania:
-przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i okolic okołostawowych,
-dolegliwości bólowe związane z chorobą zwyrodnieniową odcinka kręgosłupa szyjnego,
- bóle pleców i krzyża,
-rwa kulszowa,
-zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych, kolanowych, stóp i rąk,
-zespół bolesnego barku,
-łokieć tenisisty,
-ostrogi kości piętowej,
-nerwoból nerwu trójdzielnego.

 


V.7. Terapia falą  uderzeniową ESWT
Wysokiej częstotliwości przy użyciu aparatu Masterpuls 200 "elite edition" szwajcarskiej firmy Storz Medical, wynalazcy i wiodącego producenta tego typu urządzeń.
Doświadczenie w przypadku terapii falą uderzeniową ma zasadnicze znaczenie gdyż dobór właściwych częstotliwości, częstości zabiegów i ciśnienia jest kluczową kwestią dla skuteczności zabiegów.
Częstotliwość: 1 - 21 Hz
Ciśnienie: 1 - 5 bar

Zabieg trwa od 5 do 10 minut i można go stosować raz w tygodniu. Cała kuracja wymaga 2-3 zabiegów.
Główne wskazania:
- pseudoartozy (stawy rzekome)
- entezopatie
- ostrogi piętowe
- zwapnienie ścięgien
- zwapnienie nadkłykcia
- zespół bólowy ścięgna Achillesa (achillodynia)

Terapia wykonywana jest przy pomocy 4 różnych głowic, w zależności od rodzaju schorzenia, głębokości jego położenia i obszaru wymagaącego leczenia.

V.8. Terapia uderzeniowa wibracyjna V-Actor o wysokiej częstotliwości

Pozwala na precyzyjną aplikację wibracji pneumatycznych na tkankę.


Działanie:
-rozluźnienie mięśni i tkanki łącznej
- usprawnienie mikrocyrkulacji
- stymulacja i przyśpieszenie metabolzimu
- wzmocnienie układu limfatycznego; szybsze usuwanie toksyn z organizmu
- stymulacja systemu nerowo-mięśniowego
- poprawa samopoczucia poprzez zwiększenie produkcji hormonu serotonina

Wskazania:
- bóle mięśniowo-szkieletowe
-  eliminacja punktów spustowych
- odkształcenia mięśniowe
- drenaż limfatyczny

V.9-19  Elektroterapia.

Zabiegi w ramach elektroetrapii wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu niemieckiej firmy Zimmer. W zależności od użycia jednego z prądów o różnej częstotliwości uzyskuje się: działanie przeciwbólowe, rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie napięcia mięśni, przyrost masy mięśniowej. Elektrostymulacja mięśni zdrowych lub nieznacznie uszkodzonych, stosowana w niedowładach bądź zanikach mięśniowych.

Jonoforeza – polega na wprowadzeniu przy użyciu pola elektrycznego jonów lekowych.  W zależności od zastosowanego leku działanie przeciwbólowe lub przeciwzapalne.

  Diadynamik - Posiada właściwości przeciwbólowe i rozkurczowe. Skutecznie łagodzi napięcie mięśni, poprawia przewodnictwo nerwowe i przepustowość naczyń krwionośnych. Znalazł zastosowanie w leczeniu bólów kręgosłupa i chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Galwanizacja – wykorzystuje prąd stały, działanie lecznicze zależne jest od sposobu ułożenia elektrod. Przeważnie zajmuje on 5-20 minut, a czas jego trwania zależy od części ciała, na której zabieg się przeprowadza. Wysyłany do ciała prąd powoduje zwiększenie przepuszczalności błon w tkankach, co prowadzi do zwiększenia metabolizmu i lepszego odżywienia tkanek. Zalecenia:

- zwyrodnienie stawów kończyn i kręgosłupa,
- nerwobóle,
- zapalenia w obrębie układu nerwowego,
- choroby neurologiczne,
- choroby i zaburzenia układu krążenia obwodowego,
- zanikanie mięśni, porażenia wiotkie,
- kontuzje stawów, mięśni, ścięgien.

Prąd Träberta - Prąd ten wykazuje silne działanie: przeciwbólowe  wykorzystując teorię Walla i Malzaca, zmniejsza napięcie mięśni  ponieważ podczas swego przepływy drażni mięśnie i wprawia je w wibrację, drgania , przekrwienne szczególnie pod katodą. Zastosowanie: ból w dolnym odcinku kręgosłupa, zaburzenia krążenia w obrębie kończyn dolnych.

Prądy Kotza - Zabieg ten polega na precyzyjnym wywołaniu skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych. mięśnia lub grupy mięśni poprzez aktywację grubych zstępujących włókien nerwowych oraz dzięki zablokowaniu cienkich wstępujących włókien nerwowych; mają działanie przeciwbólowe w obszarze stymulacji. Zastosowania: skolioza, płaskostopie, osłabienie mięśni, rehabilitacja po złamaniach.

Prądy interferencyjne - Są to prądy średniej częstotliwości modulowane w amplitudzie z małą częstotliwością. Prądy interferencyjne, których częstotliwość zmienia się rytmicznie, działają na skurcze mięśni szkieletowych, pobudzają mięśnie do skurczu (co usprawnia krążenie obwodowe), wywołują efekt przeciwbólowy, usprawniają procesy odżywcze tkanek i ich metabolizm. Stosowane są przede wszystkim przy zmniejszani bólu i obrzęku, przekrwieniu oraz usprawnienia krążenia powierzchniowego i głębokiego.

Elektrostymulacja - Wykorzystywany jest tu prąd stały impulsowy. Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych jako substytut naturalnych pobudzeń oraz zdrowych w celu wzmocnienia ich lub poprawy krążenia obwodowego. Schorzenia które można leczyć elektrosymylacją to: niedowłady, zaniki i osłabienie mięśni, stany po porażeniach mięśni lub po zdjęciu opatrunku,  choroby układu nerwowo-mięśniowego oraz choroby układu krążenia.

Terapia skojarzona – polega na łączeniu fali ultradźwiękowej z oddziaływaniem elektrycznym. Wskazania: bole i skurcze mieśniowe, zapalenie kaletki lub torebki skokowej, uszkodzenie tkanek miękkich.

Terapuls - to impulsowe pole elektromagnetyczne o wielkiej częstotliwości. Pole to nie wytwarza ciepła, lecz działa na potencjał błon komórkowych, co daje w efekcie zmianę właściwości fizykochemicznych tkanek, efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy. Działanie terapeutyczne impulsowego pola polega na dostarczeniu do organizmu energii o bardzo dużej częstotliwości, przy bardzo krótkim czasie oddziaływania i długiej przerwie następującej po każdym impulsie.

Zabieg jest zalecany przy:
-zywrodnieniach kończyń i stawów kręgosłupa,
-zapaleniach stawów i mięśni,
-nerwobólach, odmrożeniach,
- nieżycie oskrzeli,
-przewlekłych zapaleniach zastok obocznych nosa, ucha, migdałków.

Interedyn – łagodniejsza forma terapii prądami leczniczymi, gdyż prądy interdyn łatwiej pokonują opór skóry.  Stosowane są przy następujących dolegliwościach: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, nerwobóle, porażenie nerwu twarzowego, zanik mięśni, zapalenie okołostawowe, stany po urazach, obrzęki i krwiaki.

Sudetia Hotel Świeradów-Zdrój, Zielona 6 +48 75 783 51 26 recepcja@hotelsudetia.pl
UE

[ ZAMKNIJ, OK ]

Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.