DE EN PL
Sudetia Hotel
Wirtualny Spacer

 Okres zimowy w górach Izerskich to doskonały czas na aktywność sportowo-rekreacyjną. W samym Świeradowie-Zdroju stale rozbudowywana jest infrastruktura dla narciarstwa zjazdowego i biegowego.

Najbardziej znanym obiektem jest kolej gondolowa SKI&SUN z 71 wagonikami, która przewozi narciarzy na szczyt Stogu Izerskiego, skąd mogą zjechać do dolnej stacji 2,5 kilometrową, naśnieżaną i oświetloną trasą.

Strona internetowa ośrodka SKI&SUN to: http://skisun.pl/

Oprócz tego funkcjonują 4 mniejsze zjazdy z wyciągami orczykowymi, z czego jeden, Bambino-Ski znajduje się w ogległości 20 metrów od hotelu i jest czynny w sezonie w godzinach 9:00-16:00.

 

Amatorzy popularnych „biegówek” znajdą w Świeradowie-Zdroju specjalnie przygotowaną dla nich trasę o długości ponad 13 kilometrów. Dodatkowo w zaledwie pół godziny można dojechać samochodem do Polany Jakuszyckiej - najlepszego i największego ośrodka narciarstwa biegowego w Polsce, gdzie odbywają sie zawody Pucharu Świata. Aktualny warunki na trasach biegowych i zjazdowych w Świeradowie-Zdroju można śledzić tutaj.

Dla dyspozycji osób początkujących dostępny będzie instruktor narciarski z którym można umówić się na odpłatne lekcje.

Wychodząc naprzeciw potrzebom gości hotel Sudetia oferuje dostęp do bezpłatnej wypożyczalni sprzetu sportowego. W sezonie zimowym wypożyczamy:

  • narty biegowe Fisher Sporty Crown + buty i kijki
  • narty zjazdowe Voelkl Sensor oraz Rossignol Atraxion + buty i kijki
  • kijki do nordic walking (turystyka piesza)
Sudetia Hotel Świeradów-Zdrój, Zielona 6 +48 75 783 51 26 recepcja@hotelsudetia.pl
UE

[ ZAMKNIJ, OK ]

Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.