DE EN PL
Sudetia Hotel
Wirtualny Spacer

Zapraszamy do pobrania  programu Seminarium.


Hotel Sudetia
Sudeckie Centrum Prozdrowotne
Dom Pracy Twórczej
mają zaszczyt zaprosić

w dniach od 16 do 23 marca 2018 roku do udziału w II Seminarium pt.: 

Śląsk bez granic

Mowy śląskie” jako kulturowe dziedzictwo Śląska 

Śląsk i jego sąsiedzi – wzajemne postrzeganie mieszkańców miast przygranicznych

Pobyt z pakietem zabiegowym możliwy do 29 marca 2018.

 


 

 

 
 
 

 

Po śląsku w Sudetii.
W dniach 18-19 marca 2017 Hotel Sudetia, czyli Sudeckie Centrum Prozdrowotne oraz Dom Pracy Twórczej w Świeradowie-Zdroju organizowały seminarium pod tytułem „Śląsk bez granic” - spodkanie dla każdego, kto interesuje się historią Polski i Europy. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli między innymi ksiądz Biskup Senior Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) w Polsce Ryszard Bogusz, księża pastorzy z Dolnego Śląska, Śląska Cieszyńskiego, w tym proboszcz parafii w Lubaniu, ks. Cezary Królewicz i proboszcz parafii w Wiśle, ks. Waldemar Szajthauer, ks. Zbigniew Obracaj, Sekretarz Biskupa z Wrocławia, dyrektor wydawnictwa Augustana ks. Jerzy Below, Pan Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki, Pani Nadradca Konsystorza z Görlitz Margrit Kempgen, licznie przybyli goście indywidualni z Drezna, Zgorzelca, Görlitz, Lubania, okolic Cieszyna, Bielska-Białej, Warszawy i wielu innych miejscowości w Polsce i w Niemczech oraz mieszkańcy Świeradowa-Zdroju. W wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Hotelu Sudetia ponad 70 osób słuchało i dyskutowało na tematy związane z małą ojczyzną śląską oraz 500-leciem Reformacji. Oba tematy wiążą się ze sobą nie tylko w kontekście historycznym, ale również w obliczu współczesnej działalności instytucji i organizacji samorządowych oraz pozarządowych. W imieniu Hotelu Sudetia seminarium poprowadził Arkadiusz Lisowski.
 
Śląsk – kraina geograficzna, obszar kulturowy, mała ojczyzna, region, Dolny, Górny, Opolski, Cieszyński, Górnołużycki, Opawski – w Europie mało jest regionów o tak bogatej historii kulturowej, konfesyjnej, etnicznej, językowej, politycznej oraz gospodarczej. Regionów, które fascynują swoim bogactwem i różnorodnością.
Otwartość, tolerancja i wzajemna akceptacja ludzi różnego pochodzenia, języka, konfesji, sytuacji zawodowej sprawiają, że Śląsk jest małą ojczyzną dla tak wielu ludzi i uosabia przesłanie ponad granicznej tożsamości bazującej na różnorodności.
W czasie konferencji uczestnicy mieli możliwość poznania różnych twarzy Śląska. Dla Ślązaków, zarówno Polków – gospodarzy Świeradowa, których rodziny były w większości wypędzone z dawnych terenów wschodniej Polski, jak Niemców, żyjących obecnie w Republice Federalnej Niemiec, była to okazja do odkrycia elementów własnej tożsamości, a dla Nie-Ślązaków była to możliwość spotkania z regionem, który porywa swoją kulturą, mentalnością i zaskakuje historią oraz teraźniejszością.
W programie były między innymi wykłady znanych osobistości nauki i kultury dla każdego, prezentacje, występ zespołu grupy etnicznej łemkowskiej, która obecnie zamieszkuje również na Śląsku, wystawa na bazie projektu młodzieżowego prezentująca wzajemne postrzeganie Polaków i Niemców oraz historię Kościoła Ewangelickiego na Dolnym Śląsku, świeradowska premiera dwujęzycznej sztuki teatralnej pod tytułem „Luter nigdy nie był na Śląsku”, prezentacja dziedzictwa ceramiki bolesławieckiej, wycieczki poznawcze do Kościoła Pokoju w Świdnicy, Bazyliki w Krzeszowie, Manufaktury Bolesławieckiej i Lubania Śląskiego – prastarego miasta, w którym drogi Polaków, Niemców i Czechów, jak przystało na znaczącego uczestnika Związku Sześciu Miast, krzyżowały się już przed wiekami i spotkania te tworzyły niepowtarzalny klimat w historii Europy, który trwa po współczesność.
 
Celem seminarium było umacnianie tożsamości regionalnej, która tak różnorodna, ma jednak wspólne cechy. Uczestnictwo w seminarium wielu przedstawicieli różnych środowisk można porównać do zaczynu, fundamentu, na którym powstaje nowa jakość stosunków międzyludzkich. Świadomość historyczna jest tutaj kołem napędowym dla zmieniającego się wzajemnego postrzegania Polaków, Niemców i Czechów, z których każda grupa ma wkład do bogactwa kulturowego Śląska.
Takie inicjatywy oddolne są ważne, gdyż porozumienie pomiędzy narodami, regionami oraz konfesjami zależy od indywidualnej percepcji żyjących tutaj ludzi. Mamy nadzieję, że seminarium „Śląsk bez granic” będzie taką małą cegiełką w budowie tożsamości regionalnej.

Hotel Sudetia
Sudeckie Centrum Prozdrowotne
Dom Pracy Twórczej
mają zaszczyt zaprosić

w dniach od 18 do 25 marca 2017 roku do udziału w Seminarium pt.: Śląsk bez granic -Pokonywanie granic, barier i uprzedzeń -
polsko-niemieckie wzajemne postrzeganie z perspektywy historii, społeczeństwa, gospodarki, religii i nauki z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji.

W trakcie Seminarium będzie miało miejsce otwarcie wystawy o wzajemnym postrzeganiu przez młodzież niemiecką i polską zamieszkującą Dolny Śląsk i Górne Łużyce.

Mail: recepcja@hotelsudetia.pl
Osoba do kontaktów: Arkadiusz Lisowski, tel. 570 160 100

„Śląsk bez granic” - to tytuł konferencji dla każdego, kto interesuje się historią Polski i Europy.

Śląsk – kraina geograficzna, obszar kulturowy, mała ojczyzna, region, Dolny, Górny, Opolski, Cieszyński, Górnołużycki – w Europie mało jest regionów o tak bogatej historii kulturowej, konfesyjnej, etnicznej, językowej, politycznej oraz gospodarczej. Regionów, które fascynują swoim bogactwem i różnorodnością.

Otwartość, tolerancja i wzajemna akceptacja ludzi różnego pochodzenia, języka, konfesji, sytuacji zawodowej sprawiają, że Śląsk jest małą ojczyzną dla tak wielu ludzi i uosabia przesłanie ponadgranicznej tożsamości bazującej na różnorodności.

W czasie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość poznania różnych twarzy Śląska. Dla Ślązaków będzie to okazja do odkrycia elementów własnej tożsamości, a dla Nie-Ślązaków będzie to możliwość spotkania z regionem, który porwie swoją kulturą, mentalnością i zaskoczy historią oraz teraźniejszością.

W programie między innymi wykłady znanych osobistości nauki i kultury dla każdego, prezentacje, występ grupy Łemkowskiej, wystawa na bazie projektu młodzieżowego prezentująca wzajemne postrzeganie Polaków i Niemców oraz historię Kościoła Ewangelickiego na Dolnym Śląsku, prezentacja dziedzictwa ceramiki bolesławieckiej, wycieczki poznawcze do Kościoła Pokoju, Manufaktury Bolesławieckiej i Lubania Śląskiego – prastarego miasta, w którym drogi Polaków, Niemców i Czechów, jak przystało na znaczącego członka Związku Sześciu Miast, krzyżowały się już przed tysiącem lat i spotkania te tworzyły niepowtarzalny klimat średniowiecznej Europy. W Lubaniu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w nabożeństwie ewangelickim w najstarszej świątyni miasta.

W wolnej chwili oferuje Hotel Sudetia zabiegi lecznicze i regeneracyjne, a kurort Świeradów-Zdrój jest wspaniałym miejscem, aby wyciszyć się i odpocząć od zgiełku codzienności.

W cenie wykłady, wszelkie atrakcje, wycieczki, 15 zabiegów, wyżywienie, poczęstunki.

Zapraszamy!

 


Nasza "Plaża" przed basenem Hotelu Sudetia

Sudecki Ogród Inspiracji otwarty
Zgodnie z tradycją, rozpoczęto również w Sudeckim Ogrodzie Inspiracji sezon grillowo-wypoczynkowy. Na terasopodobnym ogrodzie umiejscowiliśmy stylową altanę letnią z miejscem na grilla, która swoją formą nawiązuje nieprzypadkowo do niepowtarzalnej architektury Sudetii. Z altany oprócz widoku hotelu co bardziej spostrzegawczy obserwator dostrzeże panoramę Sępiej Góry. Ciche, leśne otoczenie, przy zapachu pieczystego, sprawi, że miło spędzony czas będzie także okazją do inspiracji poprzez Sudecką przyrodę. Pierwsi turyści mieli okazję się już przekonać, jak przyjaznym miejscem jest Sudecki Ogród Inspiracji. Zachęcamy do organizacji pobytów dla grup mniejszych, bądź większych w letnim sezonie w Sudetii.
 

 

 


 

15.06.2016
Od tego sezonu Hotel Sudetia oferuje dla gości chcących odpoczywać i relaksować się na zewnątrz zestaw mebli ogrodowych w raz z chroniącym od deszczu parasolem. Zapraszmy do wypróbowania nowych udogodnień.

 

 


 

20.05.2016
  Hotel Sudetia gościł artystów , członków Zespołu Śląsk im. Stanisława Hadyny. Artyści uświetnili swoim występem dwudniowe obchody 10-tej rocznicy reaktywacji samodzielnej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lubaniu. Koncert był jednym z największych wydarzeń kulturalnych regionu ostatnich lat. Cieszymy się ,że artyści znaleźli czas aby odwiedzić także Świeradów-Zdrój.18.04.2016
Z przyjemnością pragniemy poinformować,iż Hotel Sudetia wspiera występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im.Stanisław Hadyny w Lubaniu Śląskim.
Występ odbędzie się w dniu 20.05.2016 o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej MDK z okazji 10-cio lecia reaktywacji lubańskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej .12.04.2016
O skuteczności zabiegów oferowanych przez znajdujące się w naszym hotelu, Sudeckie Centrum Prozdrowotne świadczą, mimo jego dotychczasowej , krótkotrwałej działalności, opinie zadowolonych klientów, którzy przebywali tutaj na pobytach kuracyjnych bądź skorzystali z szerokiej oferty zabiegowej w formie ambulatoryjnej. Pani Ilona z Berlina przybyła do naszego hotelu z dyskopatią lędźwiową , która objawiała się bardzo uciążliwymi bólami w pośladku oraz udzie.Dzięki terapii laserem HILT HIRO 3.0 pacjentka mogła zażegnać swój problem oraz pozbyć się dyskomfortu spowodowanego stanami bólowymi.Już po 3 zabiegu dolegliwości bólowe zaczęły powoli ustępować, a cofnęły się , prawie całkowicie po 10 zabiegach laserem w kombinacji z krioterapią .

 


11.04.2016
Hotel Sudetia oferuje nie tylko doskonałe warunki zakwaterowania oraz efektywną rehabilitację, ale również dobrze wyposażone zaplecze konferencyjno-eventowe . Mogła się o tym przekonać grupa odbywająca szkolenie w miniony weekend.
Do zaoferowania mamy m.in. tablicę interaktywną z podłączeniem do dekodera, umożliwiając tym samym możliwość oglądania telewizji ... a Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej niebawem ... ZAPRASZAMY !


1.03.2016
Z miłości do piękna prezentujemy nową odsłonę naszej oferty kosmetycznej.

Aktualny stan wiedzy dotyczący skóry ciała człowieka w połączeniu z najnowszymi odkryciami z zakresu kosmetologii i dermatologii udowodniły skuteczność innowacyjnych koncepcji pielęgnacji i leczenia skóry. Dzięki tym odkryciom powstał SYSTEM REVIDERM Skin Intelligence – inteligentnie łączący mikrodermabrazję aparatem z preparatami aktywnie oddziałującymi na komórki skóry oraz naśladującymi substancje budujące skórę w profesjonalnym zabiegu dermatologiczno-kosmetycznym.

System Reviderm został stworzony w Niemczech na bazie najnowszych testów medycznych i
badań kosmetycznych. Jest dostępny wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.
System Reviderm łączy mikrodermabrazję korundową z preparatami dermokosmetycznymi o wysokim stężeniu składników aktywnych wnikających wgłąb skóry. Pobudzają one produkcję nowych komórek. Kosmetyki są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. Połączenie mikrodermabrazji oraz kosmetyków Reviderm ma wysoką skuteczność zastosowania w przypadku skóry zanieczyszczonej i wymagającej regeneracji, zaburzeń pigmentacyjnych,blizn, zmian trądzikowych twarzy i ciała, uszkodzeń słonecznych.

Mikrodermabrazja

Kontrolowana mikrodermabrazja jako podstawowy obszar działania systemu - jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z jej specyficznymi problemami. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie bazowej (podstawnej) dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone. Substancje biologicznie aktywne wnikają w głąb skóry z większą łatwością. Wynik: biologicznie odmłodzona skóra, spłycenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, cellulitu, oczyszczenie etc.

 

Sudetia Hotel Świeradów-Zdrój, Zielona 6 +48 75 783 51 26 recepcja@hotelsudetia.pl
UE

[ ZAMKNIJ, OK ]

Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.