DE EN PL
Sudetia Hotel
Wirtualny Spacer

 

NOWOŚĆ!!

CRYOLIFT – NATURALNY LIFTING

   Krioterapia to zabieg wykorzystujący działanie ujemnych temperatur. Przeprowadzany jest za pomocą najnowocześniejszego aparatu z sondą, która uwalnia zimno o temperaturze

od -10 do -18C. Podczas zabiegu dochodzi do skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych co prowadzi do pobudzenia mikrokrążenia oraz dotlenienia komórek skóry. Zimno uwalniane jest stopniowo przez co zabieg jest bardzo przyjemny.
 
   Głównym celem zabiegu jest podniesienie owalu twarzy, napięcie skóry oraz modelowanie i zmniejszenie obrzęków w okolicy oczu.
   Skóra staje się gładka, jędrna, elastyczna oraz pełna blasku.
Jest to tzw., zabieg bankietowy - efekt jest widoczny po jednym zabiegu.

  
W skład zabiegu wchodzą poszczególne etapy: demakijaż – złuszczanie – koncentrat aktywny o ukierunkowanym działaniu + cryolift – maska – krem pielęgnacyjny.

 
   Zabieg wykonywany jest na kosmetykach francuskiej firmy – FILORGA, a preparaty dobierane są indywidualnie do rodzaju i potrzeb skóry. Procedura zabiegowa może dotyczyć zarówno okolicy twarzy jak i ciała – brzucha, ud i ramion. Ujędrnia wewnętrzną część ramion i zwiotczałą skórę brzucha, wspomaga również leczenie rozstępów.

  

Składniki zawarte w preparatach marki FILORGA:
 • NCTF - kompleks witamin A, B, C, E, K wzbogacony minerałami i aminokwasami
 • Kwas hialuronowy – „eliksir młodości” nawilża i ujędrnia skórę
 • Elastyna - kompleks biologiczny napinający skórę na bazie czystej elastyny
 • Kolagen - preparat silnie nawilżający skórę
 • Kompleks olejków oraz ekstrakty roślinne
Efekty po zabiegu:
 • ujędrniona i odżywiona skóra twarzy, szyi i dekoltu
 • podniesione policzki
 • jędrna, elastyczna skóra okolicy oczu
 • zdrowy koloryt skóry
 • głębokie nawilżenie
 • mniej widoczne oznaki starzenia
 • ujędrniona skóra brzucha, ud, ramion
 
Zabieg trwa ok. 60 min.
Cena: twarz - 220,- zł
twarz + szyja - 260,- zł
twarz + szyja + dekolt - 290,- zł
ramiona lub brzuch lub uda - 160,- zł
 
EFEKTY WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU!
 

 


 

Po śląsku w Sudetii

W dniach 16-21 marca 2018 w ramach Hotelu Sudetia, czyli Sudeckiego Centrum Prozdrowotnego oraz Domu Pracy Twórczej w Świeradowie-Zdroju przeprowadzono Seminarium pod tytułem „Śląsk bez granic” - spotkanie dla każdego, kto interesuje się historią Polski i Europy. Na zaproszenie głównej organizatorki Seminarium, pani Beaty Gardawskiej, odpowiedzieli liczni goście, w tym profesorowie językoznawcy z Katowic, Opola, Hamburga, Panowie Burmistrzowie Lubania Arkadiusz Słowiński oraz Nowego Mesta pod Smrkiem w Czechach Pavel Smutny, pani Nadradca Konsystorza Kościoła Ewangelickiego Berlina i Brandenburgii Margrit Kempgen, oraz goście indywidualni z Polski, Niemiec i Czech oraz mieszkańcy Świeradowa-Zdroju. W sali konferencyjnej Hotelu Sudetia ponad 50 osób słuchało i dyskutowało na tematy związane z małą ojczyzną śląską oraz znaczeniem dialektów i gwar dla zachowania tożsamości kulturowej. W imieniu Hotelu Sudetia seminarium poprowadził i pełnił rolę tłumacza Arkadiusz Lisowski.

W programie, podzielonym na trzy bloki tematyczne, były między innymi wykłady znanych osobistości nauki i kultury, prezentacje, dyskusje.

Bloki tematyczne poświęcone były:

 • - dialektom i gwarom śląskim na terenie Śląska od Łużyc po Śląsk Cieszyński i ich roli w tożsamości narodowej i kulturowej,
 • - wzajemnemu postrzeganiu młodzieży w trzech regionach przygranicznych Śląska (Gorlitz/Zgorzelec, Świeradów-Zdrój/Nove Mesto p/Smrkem, Cieszyn/Czeski Cieszyn) opisanemu na bazie wyników zebranych w 700 kwestionariuszach ankiety przeprowadzonej w trzech krajach,
 • tradycji hutnictwa szkła w Sudetach.

konferencja

O dialektach i gwarach dolnośląskich mówił w pierwszym wykładzie pan profesor Friedrich Wilhelm Preuss z Archiwum Gwar i Dialektów Śląskich ze Sparrieshoop z Niemiec. W niezwykle bogatym w informacje wykładzie profesor Preuss zaprezentował krajobraz językowy Dolnego Śląska przed II wojną światową oraz przykłady i specyfikę poszczególnych dialektów. Następnie pani profesor Jolanta Tambor z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wygłosiła wykład na temat dialektów i gwar górnośląskich. Oba wykłady były wprowadzeniem do rozważaniań na temat tego, czym jest mowa w kontekście zachowania tożsamości kulturowej. Przykładem żywotności gwar był wykład na temat wydawnictw publikowanych w gwarze Śląska Cieszyńskiego, wygłoszony przez pana doktora Józefa Szymeczka z Czeskiego Cieszyna, wieloletnigo Przewodniczacego Kongresu Polaków w Czechach. Ostatni wykład pierwszego dnia Seminarium dotyczący gwar Śląska Cieszyńskiego został wygłoszony w zastępstwie wybitnego badacza kultury zaolziańskiej, profesora Uniwersytetu w Ostravie, pana Daniela Kadłubca przez panią Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Wiśle dr Renatę Czyż.

Drugi dzień Seminarium rozpoczął się od wizyty w Muzeum Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie, noblisty, który używał w swej twórczości jednego z dialektów dolnośląskich z okolic Wałbrzycha. Uczestników Seminarium po willi Hauptmanna oprowadził bardzo kompetentny miejscowy przewodnik. Po powrocie pierwszy wykład wygłosił pan profesor Bogusław Wyderka z Uniwersytetu Opolskiego, który przedstawił próby kodyfikacji języka śląskiego i zastanawiał się na funkcją kodyfikacji dla utrzymania dziedzictwa tego języka. Natomiast o socjolingwistycznych aspektach dialektów śląskich mówił pan profesor Jan Patrick Zeller z Uniwersytetu w Hamburgu. W tym kontekście przykładem żywego zastosowania gwar i języków mniejszościowych były dwa ostatnie wykłady z tego dnia. Pan profesor Jan Puczek z Cisownicy na Śląsku Cieszyńskim omówił na temat stosunku gwary cieszyńskiej i języka polskiego, zaś ksiądz Jadwiga Mahling, Łużyczanka z parafii ewangelickiej w Górnołużyckim Slepo, przedstawiła historię i dzisiejszy zasięg języka górnołużyckiego.

W kolejnym dniu słuchacze mieli możliwość posłuchania próbek dialektów w oryginale oraz opowieści o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości dialektów i gwar śląskich w wykonaniu Panów Wolfganga Moschka Sundern-Langscheid, Helmuta Lietscha z Frohburga niedaleko Lipska, Edgara Krausa z dolnołużyckiego Chociebuża (Cottbus) oraz dr Józefa Szymeczka z Zaolzia i profesora Jana Puczka z Cisownicy.

sluchacze

      Następnym blokiem tematycznym było wzajemne postrzeganie młodzieży ponad granicami Śląska w trzech różnych regionach. Autorem i głównym wykonawcą tego tematu był Arkadiusz Lisowski. Wstęp do wyników badań przeprowadzonych w Cieszynie i Wiśle oraz w Czeskim Cieszynie przedstawił proboszcz parafii ewangelickiej w Wiśle, ks. Waldemar Szajthauer, który skupił się na wzajemnych stereotypach mieszkańców miejscowości przygranicznych. Wstępne wyniki badań dały odpowiedzi na pytania dotyczące tego, czym jest granica w wyobraźni mieszkańców regionów przygranicznych oraz nakreśliły stosunek młodych ludzi do życia w sąsiedztwie innych nacji. Odpowiadano na pytanie dotyczące wybranych aspektów mentalności młodych ludzi oraz ich sposobu życia. Celem badań było nie tylko udzielenie odpowiedzi, czym jest granica państwowa w świadomości mieszkańców, ale także uzyskanie informacji pomocnych w takich działaniach jak planowanie przestrzenne, zabezpieczenie infrastruktury komunikacyjnej, tworzenie mediów i kanałów informacyjnych, możliwości interakcji na obszarze kulturalnym oraz gospodarczym, a w efekcie końcowym generowanie innowacyjnych impulsów.

bar

Aspekty postrzegania pracy i roli jednostki w funkcjonowaniu gospodarki przedstawił na podstawie wyników studium empirycznego pan profesor Juliusz Gardawski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ciekawe i czasami zaskakujące wyniki studium były podstawą podsumowującej dyskusji, którą poprzedziła prezentacja wystawy tematycznej „Kościół moim domem – nie do wiary” o wzajemnym postrzeganiu uczniów Polaków i Niemców, ewangelików i katolików w wykonaniu Pani Nadradcy Konsystorza Margrit Kempgem.

Tradycje hutnictwa szkła w Sudetach bardzo interesująco przedstawiła pani profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Marita Benke-Gajda. Wykład był następnego dnia zilustrowany w dwóch, odwiedzonych przez uczestników Seminarium hutach szkła w Czechach, w Harrachovie i w hucie Borka Sipka, architekta i światowej sławy designera, który projektował m. in. wystrój wnętrz rezydencji Vaclava Havla na Hradcanach.


Celem Seminarium było umacnianie tożsamości regionalnej, która tak różnorodna, ma jednak wspólne cechy. Świadomość historyczna jest kołem napędowym dla zmieniającego się wzajemnego postrzegania Polaków, Niemców i Czechów, z których każda grupa ma wkład do bogactwa kulturowego Śląska.

Mamy nadzieję, że seminarium „Śląsk bez granic” będzie cegiełką w budowie tożsamości regionalnej.

Sudetia Hotel Świeradów-Zdrój, Zielona 6 +48 75 783 51 26 recepcja@hotelsudetia.pl
UE

[ ZAMKNIJ, OK ]

Strona używa ciasteczek (cookies). Wyrażam zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami mojej przeglądarki. Zgadzam się, zamknij tą informację.